Co trzeba zrobić, aby zostać stomatologiem? Ścieżka kariery

Studio  > Zdrowie >  Co trzeba zrobić, aby zostać stomatologiem? Ścieżka kariery
0 Comments

Dentysta jest fachem nie tylko złożonym, ale i niezwykle odpowiedzialnym. Z tego powodu powinien zaskakiwać nikogo fakt, że droga, która zamienia studenta w fachowca jest bardzo długa, a niekiedy także pełna wybojów. Staramy się dziś wytłumaczyć, co należy uczynić oraz jakiego rodzaju studia ukończyć, aby móc pracować w tym wymagającym, aczkolwiek zdecydowanie satysfakcjonującym zawodzie, jakim jest dentysta. Bytom, Gdańsk oraz inne większe lub mniejsze miejscowości są niekiedy doskonałymi miejscami do rozwoju w tej dziedzinie, ukończyć studia oraz zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe. 

Dentysta – jakie studia należy ukończyć, aby nim zostać?

Nie istnieje inna droga do uzyskania miana dentysty, niż zaliczenie studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym. Dobrze jest mieć świadomość, że mówimy tutaj o jednolitych studiach magisterskich. Co więcej, wszyscy studenci podejmujący naukę na tym kierunku stoją przed decyzją odnośnie swojej specjalizacji. Tych jest kilka, w zależności rzecz jasna od uczelni. Przyszły dentysta może zdecydować się na przykład na specjalizację dotyczącą stomatologii dziecięcej lub chirurgii szczękowej. Studia lekarsko-dentystyczne należą do niezwykle wymagających, ale od wielu lat nieprzerwanie mogą szczycić się wielkim powodzeniem pośród najbardziej zdolnych i ambitnych młodych ludzi. 

Stomatolog – co po studiach, aby leczyć zęby?

Skończenie studiów to jednak dopiero początek drogi do zostania stomatologiem. Po studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym przyszły dentysta musi zaliczyć roczny podyplomowy staż, a po jego zakończeniu przystąpić do egzaminu państwowego, który jest bardzo trudny, złożony i wymagający obszernej wiedzy, jak również umiejętności praktycznych nabytych w trakcie uprzednio wspomnianego stażu. Należy odnotować, że uprzednio przytoczony staż jest w całości płatny i odbywa się w jednej z zaleconych placówek medycznych.

Podsumowując, ścieżka do zostania dentystą jest niezwykle długa i wyboista, ale w związku z tym możemy codziennie korzystać z usług fachowców, którzy doskonale znają się na leczeniu zębów i posiadają niezwykle szeroką wiedzę i kompetencje. W dzisiejszych czasach wszelkie schorzenia zębów oraz jamy ustnej nie są przeszkodą dla doświadczonego, kompetentnego lekarza stomatologa.

Źródło informacji: http://www.eskulap-stomatologia.pl/ z Bytomia