Coraz więcej osób uzależnionych od dopalaczy w ośrodkach leczenia uzależnień

Studio  > Bez kategorii >  Coraz więcej osób uzależnionych od dopalaczy w ośrodkach leczenia uzależnień
0 Comments

Dopalacze przez bardzo długi czas stanowiły duży problem. Wydawało się, że różnorakie kampanie prowadzone przez państwo odniosły korzyści – owszem, sklepy z tego rodzaju substancjami zostały zamknięte, ale niestety nie zmniejszyło to liczby osób, które przebywają w miejscach takich jak ośrodek leczenia uzależnień nfz. Można sprawę bagatelizować i twierdzić, że zwykłe narkotyki są bardziej szkodliwe – nie można jednak podważyć faktu, że dopalacze także uzależniają. Przynoszą także skutki znacznie gorsze, niż inne nielegalne substancje. 

W jaki sposób działają dopalacze?

Każdy ośrodek leczenia uzależnień w naszym kraju zmaga się z natłokiem osób, które mają za sobą przygody z dopalaczami. Problem jest w tym wypadku o tyle znaczący, że zwykle nie wiadomo, co zawierają dane dopalacze, w związku z czym trudno o wykrycie toksycznych substancji, a co za tym idzie, leczenie. Choć oferują one efekty halucynogenne, to mogą również wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie mózgu, upośledzając jego pewne funkcje. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku innych sfer naszego ciała. Dopalacze są zwyczajnie w świecie szkodliwe. Ośrodek leczenia uzależnień w Wandzinie nie jest jedyną placówką tego rodzaju, zmagającą się z wieloma pacjentami, którzy kontynuują przygodę z dopalaczami. Całe województwo pomorskie pełne jest podobnych miejsc. 

Dopalacze to prawdziwy problem!

Nie należy ignorować wpływu dopalaczy na zdrowie. Ośrodek leczenia uzależnień nie zawsze jest miejscem, do którego przybywają osoby uzależnione od nich – zatrważająco często zażywanie ich kończy się po prostu śmiercią lub trwałym upośledzeniem organizmu.