Ile kosztuje i jak znaleźć dom opieki?

Studio  > Bez kategorii >  Ile kosztuje i jak znaleźć dom opieki?
0 Comments

Dom opieki jest ośrodkiem przeznaczonym dla seniorów. Powinna udać się tam każda osoba, która jest w podeszłym wieku i nie jest w stanie sama poprawnie funkcjonować; inaczej rzecz ujmując, potrzebuje opieki. Mnóstwo osób decyduje się na umieszczenie bliskich w takich ośrodkach, szczególnie, że w obecnych czasach oferta placówek tego typu jest nad wyraz atrakcyjna.

Jaki dom opieki będzie najlepszy dla naszych bliskich?

Jak wybrać należyty dom opieki? Sprawa ta jest bardzo prosta – wystarczy poszperać nieco w internecie, aby zorientować się, jakie placówki są dostępne w okolicy i jakie mają opinie. Możemy wybrać państwowy dom opieki rybnik, w którym ceny regulowane są z reguły przez władze samorządowe. Cena pobytu w takim miejscu jest znacznie skromniejsza, niż w prywatnym, ale nie można oczekiwać ogromnych luksusów dla pensjonariuszy.

Prywatny dom opieki z kolei jest najczęściej prowadzony przez fundację, stowarzyszenie lub osobę fizyczną. W tym przypadku ceny są o wiele bardziej pokaźne, gdyż sięgają nawet czterech do pięciu tysięcy złotych miesięcznie, ale różne ośrodki tego typu oferują obszerną ofertę zajęć dla seniora, a także znakomite warunki noclegowe. 

Na jakie czynniki należy zwrócić uwagę, wybierając dom opieki?

Zanim podejmiemy decyzję na temat wyboru najlepszego domu seniora dla naszego krewnego, warto zapoznać się z ofertą zarówno prywatnych, jak i państwowych placówek. Trzeba także dopasować koszty pobytu do możliwości finansowych krewnego oraz naszych – trzeba mieć przy okazji świadomość, że jeśli chodzi o publiczny dom opieki, gmina może zaproponować pokrycie części kosztów pobytu. Warto także odwiedzić dane miejsce osobiście, aby dowiedzieć się trochę na temat warunków noclegowych oraz zaletami, jakimi może pochwalić się dany dom opieki.