Jakie są korzyści z jazdy na wrotkach

Studio  > Sport >  Jakie są korzyści z jazdy na wrotkach
0 Comments

Nie da się ukryć jazda na rolkach, i jazda na wrotkach to jeden z najbardziej przyjemnych oraz najlepiej działających na zdrowie sportów. Do ich zalet należy:

  • umocnienie mięśni w nogach i w pośladkach
  • pomoc w spalaniu tkanki tłuszczowej,
  • poprawia kondycję, zwiększenie koordynacji ruchowej.

Natomiast zalety jazdy na rolkach nie są to tylko korzyści dla zdrowia. Ta dyscyplina sportowa pomimo tego, że wzmacnia ciało, jest to perfekcyjna forma relaksu i rozwiązanie na wspaniałą formą relaksu i sposobem na ciekawe spędzanie czasu ze znajomymi.Ważny jest także fakt że  jazda na wrotkach daje okazję do zapoznania się z nowymi osobami,ponadto pozwalają one zapomnieć o napięciach.  Co więcej żeby zacząć jeździć, nie musisz być sportowcem. A także wrotki nadają się zarówno dla młodszych, jak i dla starszych osób o różnej kondycji.

Jakie są zalety z jazdy na rolkach?

Jazda na rolkach w skuteczny sposób spalają tłuszcz

Czy jesteś świadom, że rolki są skuteczne w odchudzaniu praktycznie jak bieg? W czasie godziny jazdy możemy {zredukować|spalić| do 700 kilokalorii. Systematyczne uprawianie tego sportu, odbywające się trzy dni w tygodniu, pomogą Ci w redukcji. 

Rolki nie obciążają stawów

Przewagą jazdy na rolkach nad joggingiem jest fakt iż obciąża ona stawy w dużo mniejszym stopniu. Przez to, że aktywność jest płynna, nie ma potrzeby narwanych zrywów, kolana i kręgosłup nie są tak narażone na obciążenia tak jak w trakcie biegu.

Wrotki poprawiają wydolność fizyczną

W związku z tym, że jazda na wrotkach należy do sportów aerobowych wzmacnia serce i korzystnie działa na działanie układu krążenia. Silne serce efektywniej pompuje krew, przez co tlen dostarczony jest sprawniej do wszystkich tkanek w organizmie. Sprawia to, że zdecydowanie mniejsz się forsujemy oraz mamy znacznie więcej energii do działania.

Wrotki rozwijają mięśnie pośladków 

Ze względu na to, że podczas  jazdy na rolkach uruchomione są wszystkie nie małe grupy mięśniowe, uda u u jeżdżących na rolkach stają się jędrne. 

Rolki poprawiają koordynację ruchową

W związku z koniecznością utrzymania prawidłowego balansu podczas chwiejnych rolek sprawia, że poszczególne mięśnie w naszym ciele współpracują ze sobą. Rolki pomagają w wyrabianiu poczucia równowagi.

Wrotki dotlenia nasz organizm

Bez wątpienia jeżdżąc na wrotkach zażywamy aktywności na świeżym powietrzu. Nie da się ukryć, iż taki trening jest zdrowszy a także lepiej dotlenia nasz organizm niż ćwiczenia w zamkniętych obszarach.

Rolki jest idealnym środkiem przemieszczania się  

Ogromną zaletą wrotek jest fakt, że jesteśmy w stanie nimi dotrzeć wszędzie, dokąd poprowadzone są drogi.

Jazda na wrotkach odpręża a także redukuje napięcie

Wrotki po czasie pełnym obowiązków to perfekcyjny czas aby zredukować stres czy nawet odizolowanie się od codziennych spraw. A dodatkowo jazda na rolkach pozwala nam fajnie spędzić czas z korzyścią organizmu  a także prezencji naszej figury.

W jakim miejscu w Szczecinie jesteśmy w stanie jeździć na wrotkach? 

Niewątpliwie najbardziej korzystna pora roku do jazdy na rolkach to zdecydowanie miesiące, gdzie temperatura jest wysoka takie jak przykładowo czerwiec. Szczecin oferuje wiele miejsc w których jest możliwość jazdy na rolkach. Gdzie na rolki w Szczecinie?

Arkonia

Na uwagę zasługuje mieszcząca się w Szczecinie arkonka. Obok niej znajdują się bujne krzewy czy też jezioro. Z pewnością dzięki temu jazda na wrotkach jest tam zdecydowanie bardziej przyjemna. Całkowity dystans trasy to 1,7 km.

Szczecińskie bulwary

Kolejną lokalizacją są znajdujące się w Szczecinie Bulwary. Całkowity dystans tej trasy wynosi 850 metrów.

Trasa zamkowa

Lubisz widok na cały Szczecin?Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi tak to z pewnością polecamy i trasę zamkową. Jest to wyasfaltowana ścieżka, która pokazuje widok na Odrę jak i Szczecin.