Jakie są zadania angiologa?

Studio  > Bez kategorii >  Jakie są zadania angiologa?
0 Comments

Angiologia jest jedną z najmłodszych dziedzin medycyny. Para się kwestiami z pogranicza chociażby innymi neurologii, kardiologii czy chirurgii naczyniowej. Wydaje się, że mało kto zdaje sobie sprawę, w jakich przypadkach należy udać się do angiologia i w jakiego rodzaju przypadłościach jest on w stanie nam pomóc. A zakres wykonywanych przez niego działań jest niezwykle szeroki: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… długo by wymieniać!

Z jakimi objawami warto stawić się u angiologa?

Angiolog para się nade wszystko różnorakimi przypadłościami powiązanymi z nieprawidłowym działaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Ze względu na wąski zakres swojej dziedziny, lekarz ten niezwykle współpracuje ze specjalistami innych, choć pokrewnych, dziedzin medycyny. Kumulując swoje siły, są oni w stanie zapobiec najbardziej przykrym chorobom. 

Jeśli chodzi o choroby, które wykrywa angiolog, to wachlarz jest niezwykle szeroki. Wśród nich są chociażby tętniaki, ale także zwężenie tętnic, miażdżyca czy obrzęki limfatyczne. W związku z tym jeśli tylko odczuwasz, że Twoje naczynia funkcjonują w nieodpowiedni sposób, powinieneś pójść do angiologa, który na pewno powie, co należy w danej sytuacji zrobić. Może zająć się chorobą osobiście lub zlecić zabieg u specjalisty z jednej z pokrewnych dziedzin. 

Jeśli poszukujesz najlepszego angiologa, zwłaszcza w okolicach miasta Suwałki, sprawdź Medbuk.

Jakie usługi zapewnia angiolog?

Pośród wielu zabiegów, jakich podejmuje się angiolog, znajduje się między innymi laserowe leczenie żylaków, które pozwala na szybkie pozbycie się tej przypadłości lub w znacznym stopniu ją złagodzić. Podejmuje dość często także badania profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, dzięki którym jest w stanie określić wszelkie stany zapalne czy schorzenia. Umożliwia to sprawną i efektywną reakcję.