Kurs Business English – dla kogo jest i dlaczego warto z niego skorzystać?

Studio  > Edukacja >  Kurs Business English – dla kogo jest i dlaczego warto z niego skorzystać?
0 Comments

Jak przebiega kurs business english?

Kurs business english są to zajęcia z języka angielskiego z dużą ilością słówek i zwrotów biznesowych. W trakcie tego kursu możesz nauczyć się słówek i przydatnych zwrotów z dziedziny handlu, ekonomii, finansów oraz marketingu. Kurs business english pomaga w zyskaniu wymaganego słownictwa do rozmów kwalifikacyjnych w korporacjach międzynarodowych, rozmów z potencjalnymi klientami lub czytania biznesowych i tematycznych artykułów, rozpraw naukowych lub podręczników. 

Podczas kursu języka angielskiego biznesowego można zdobyć umiejętności do nieskrępowanego mówienia i czytania.

W Stolicy polecana szkoła językowa to Alfa Lingua – kursy business english.

Przy jakich czynnościach kurs business english będzie przydatny?

Język angielski biznesowy staje się przydatny za każdym razem gdy w pracy musisz bezproblemowo korzystać z języka obcego, albo chciałbyś znaleźć pracę w międzynarodowej firmie. Kompetencje, które opanujesz podczas kursu business english będą perfekcyjne przy pisaniu służbowych e-maili, składania reklamacji albo robienia zamówień. Inaczej mówiąc zawsze wtedy, kiedy jesteś zmuszony napisać tekst jak najbardziej profesjonalnie. Posiądziesz wiedzę jak pisać umowy w języku angielskim i będziesz wiedział jak tworzyć prezentacje o tematyce biznesowej. Dodatkowo podczas kursu business english bardzo często są zajęcia z przeprowadzania rozmów telefonicznych z obcokrajowcami, negocjowania z nimi umów i wyrażania opinii w języku angielskim. Inaczej mówiąc – pisanie i rozmawianie w języku angielskim nie będzie dla Ciebie kłopotem. Zaczniesz to ćwiczyć, tak aby było bezwarunkowo profesjonalnie.

To co najistotniejsze – kurs języka angielskiego biznesowego przyczynia się do podniesienia pewności siebie uczniów i umożliwia przezwyciężenie tremy przed wygłaszaniem mowy.

Kto powinien zapisać się na kurs business english?

Najlepszymi kandydatami do nauki business english są osoby, które poszukują pracy i biorą pod uwagę pracę w korporacjach międzynarodowych, lub w firmach, które posiadają klientów obcokrajowców. W dodatku osoby, które pracują w tego typu spółkach, a nie posiadają najlepszych umiejętności językowych też powinny spojrzeć na kurs business english. Jeśli Twoja praca opiera się na środowisku biznesowym, w którym niezmiernie istotne są kontakty międzynarodowe to bezspornie ten kurs będzie dla Ciebie idealny.

Zajęcia są też idealne dla osób, które pragną się kształcić i czytać czasopisma specjalistyczne, prace naukowe oraz książki. Bardzo dużo takich pism jest właśnie po angielsku i kurs business english ułatwi Ci czytanie ich ze zrozumieniem. Na tego typu lekcje zazwyczaj zapisują się managerowie, właściciele firm ale także specjaliści z działu sprzedaży albo działu obsługi klienta – czyli osoby, które mają ciągły kontakt z zagranicznymi kontrahentami.

W dzisiejszych czasach brak umiejętności językowych to duża wada u przyszłego pracownika, więc warto pójść na kurs business english nawet jeżeli nie wymaga tego od Ciebie Twój bieżący szef.