Masażysta – satysfakcjonujący zawód – co mówią o swoich obowiązkach?

Studio  > Zdrowie >  Masażysta – satysfakcjonujący zawód – co mówią o swoich obowiązkach?
0 Comments

Branża medyczna stale się unowocześnia – zapotrzebowanie na personel medyczny jest wysokie. Jednym z bardziej potrzebnych zawodów związanych z medycyną jest masażysta. Z tego powodu sporo młodych ludzi wybierających zawód, powinno przeanalizować wymagania rynku pracy. Osoba robiąca masaż leczniczy powinna posiadać zwód medyczny, ponieważ jest to świadczenie w zakresie ochrony zdrowia.

Żeby zostać technikiem masażystą trzeba ukończyć dwuletnią szkołę medyczną. Takie szkoły można znaleźć w dużych miastach jak np. Toruń. W czasie nauki można zdobyć umiejętności z zakresu różnych technik masażu takich jak: leczniczy, klasyczny, sportowy, profilaktyczny a także kosmetyczny. W jakich miejscach może szukać zatrudnienia absolwent takiej szkoły? Czy zawód masażysty jest trudny? Na jakie zarobki może liczyć absolwent? 

Salon masażu w Toruniu przyniesie Ci ulgę w bólu kręgosłupa.

Czy opłaca się zostać technikiem masażystą?

Badania rynku pokazują, że od jakiegoś czasu brakuje wykwalifikowanych masażystów. Dzięki dużemu zapotrzebowaniu nie powinno być problemów ze znalezieniem pracy. Ilość  pacjentów ze schorzeniami układu ruchu, a najczęściej z chorobami kręgosłupa cięgle wzrasta. Obecnie można powiedzieć, że jest to epidemia, która dotyka coraz więcej osób. Dobrze zrobiony masaż, przez wykwalifikowanego masażystę może przynieść wytchnienie w bólu, a także całkowicie go zlikwidować. Takie wsparcie pacjentom w ich schorzeniach może przynieść wiele satysfakcji z wykonanej pracy. W przypadku różnego typu kontuzji, masaż jest również polecaną formą terapii, pomagającą dojść do zdrowia. 

Technik masażysta – czym właściwie się zajmuje?

Dobrze wykwalifikowany technik masażysta powinien znać różne rodzaje masaży zarówno lecznicze, jak i relaksacyjne. Potrafi dopasować on odpowiedni masaż zależnie od schorzenia, a także innych uwarunkowań pacjenta takich jak ogólny stan zdrowia a także wiek. Celem masażysty jest usuwanie różnych problemów bólowych oraz pomoc w rekonwalescencji po przebytych kontuzjach. Ważną umiejętnością jest znajomość wad postawy i sposoby korygowania ich. 

Czy masażyści posiadają jakieś ścieżki rozwoju?

Ze względu na dużo różnych technik masażu, wykonawca może specjalizować się w wybranych. Na pewno każdy z tych masaży w inny sposób wpływa na ciało, dlatego opłaca się zdobywać wiedzę na wybrany temat. W inny sposób przeprowadza się masaże lecznicze, a inaczej te, których głównym zadaniem jest zminimalizowanie stresu czy redukcja cellulitu. Masażysta specjalizujący się w masażach leczniczych może dostać posadę w szpitalach, uzdrowiskach oraz w sanatoriach.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby otworzyć swój własny interes. Jeśli zdecyduje się na ścieżkę kariery masażu relaksacyjnego, wtedy pracę może znaleźć w gabinetach kosmetycznych, centrach spa, klubach sportowych, siłowniach. Wybór tej ścieżki kariery także umożliwia otwarcie swojego własnego gabinetu. Jeżeli chodzi o pensję w tym zawodzie to na pewno na największe może liczyć absolwent, który zdecyduje się na otwarcie własnego gabinetu masażu. Jednakże musi mieć świadomość, że trzeba kupić w np. łóżko do masażu, a także zdobyć choć odrobinę doświadczenia. 

Co mówią o tym zawodzie sami masażyści? 

Dla wielu masażystów ten zawód jest również ich hobby. Bez wątpienia jest to trudna fizycznie praca, wymagająca sporo wysiłku. Jednak jeżeli ktoś kocha to co robi i stale się dokształca – wówczas staje się bedyskusyjnym profesjonalistą. Masażyści również w pewnym stopniu są pewnego rodzaju terapeutami – często w czasie takiej sesji pacjenci zwierzają się. Na pewno jest to praca dająca wiele zadowolenia, mimo wszystko masażyści zazwyczaj skarżą się na niemoralne propozycje składane przez klientów. Głównym problemem są „pacjenci”, którzy żądają masażu erotycznego. Oczywiście zawsze spotykają się z odmową, ale z pewnością nie jest to przyjemne doświadczenie dla masażysty.

Zawód masażysty jest jest zawodem przyszłościowym. Absolwent szkoły medycznej kształcący się na kierunku technika masażysty na pewno nie będzie miał żadnego problemu ze znalezieniem pracy. Nie można zapominać, że jest to wymagający fizycznie i psychicznie zawód, w którym należy ciągle się kształcić. Z tego powodu warto, aby osoba, która uda się na ten kierunek lubiła to co robi, wówczas potencjalne trudności nie będą zbyt wielkim problemem.