Metody na wybielenie zębów

Studio  > Uroda >  Metody na wybielenie zębów
0 Comments

Ze względów estetycznych zwykle ludzie decydują się na wybielanie zębów co ułatwia nam stomatologia estetyczna w Międzyrzec Podlaski. Istnieje kilka technik wybielanie zębów. Niemniej należy mieć w pamięci że nie u każdego naturalny kolor kości pozwoli na osiągnięcie wymarzonego rezultatu.

Te zabiegi pozwalają na uzyskanie białych zębów:

usunięcie kamienia nazębnego – nie jest to metoda wybielania, to poprawia ona wygląd zębów. Zdejmowanie kamienia polega na kilku zabiegach czyli skaling, piaskowanie oraz lakierowanie uzębienia.
wybielanie zębów przez nakładki – polega na nałożeniu na zęby specjalnych nakładek z żelem wybielającym. Należy je nosić po kilka godzin dziennie przez kilka tygodni.
wybielanie za pomocą lampy – jest to bardzo szybki a także kosztowny sposób aby sprawić sobie białe zęby. Zabieg ten nie dość, że jest bezbolesny, ale trwa także około godziny a efekty widoczne są od zaraz.
technika walking bleaching – ta technika polega na stopniowym wybielaniu wnętrza zębów, wykorzystuje ona nadboran sodu i pozwala aby pozbyć się przebarwień na martwych zębów.
power bleaching – to zabieg głębokiego wybielania martwych zębów z użyciem ciepła.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Do wybielania zębów wykorzystuje się nadtlenek mocznika, nadtlenek wodoru a także nadboran sodu. Niewątpliwe nie znajdziemy ich w preparatach drogeryjnych.Należy również stwierdzić że takimi preparatami nie osiągniemy tego co w gabinecie dentstycnym. Niemniej jednak produkty, po które można sięgnąć, by w domowych warunkach wybielić, to:
pasty wybielające,
płyny do płukania jamy ustnej,
nici dentystyczne,
paski wybielające.

Nie tylko drogeryjne produkty działają, istnieją także stricte domowe metody aby wybielić zęby. Polegają one na szczotkowaniu zębów sodą oczyszczoną, kurkumą i węglem aktywnym. Należy jednak pamiętać aby praktykować te sposoby przez kilkanaście tygodni, aby efekt był widoczny. Dodatkowo na zęby wybielająco wpływa również stosowanie jakościowych szczoteczek do zębów.