Na czym polega hydroizolacja piwnicy?

Studio  > Dom >  Na czym polega hydroizolacja piwnicy?
0 Comments

Przecieki w budynkach mogą być spowodowane z wielu różnych powodów z tego względu trzeba do każdej sprawy podchodzić indywidualnie. Pracę rozpoczyna się od sprawdzenia stanu miejsca przeznaczonego do izolacji przeciwwilgociowej. Na tej podstawie można znaleźć najlepsze rozwiązanie. Problemy z wilgocią w różnych częściach budynków są spowodowane nie tylko z powodu opadów, ale też mgły, śniegu i wody w gruncie.

Dlaczego hydroizolacja jest kluczowa?

Ważne jest dobre zabezpieczenie dachu przed szkodliwym działaniem wody, a także trzeba pamiętać o wyznaczeniu ujścia wody, by uniknąć takich problemów w przyszłości. Wodoodporna izolacja chroni budynek przed wchłanianiem wody, a także blokuje negatywne działanie substancji odpowiedzialnych za korozję, które znajdują się pod ziemią.

Branża ta wciąż się rozwija, dzięki czemu firma z Warszawy używa do najnowszych rozwiązań pomagających osiągnąć ten projekt. Materiały używane do hydroizolacji piwnicy powinny być odpowiednio dobre, ponieważ wybranie mało efektywnego surowca skutkuje jego krótkim użytkowaniem. Skuteczne środki, powinny mocno przylegać do podłoża i zapobiegać przedostawaniu się wody do budynku.

Jak zabezpieczyć piwnicę przed wilgocią?

Istnieje kilka możliwości by osiągnąć cel, jakim jest cieszenie się osuszoną piwnicą.

Najbardziej znane z nich to:

 • Hydroizolacja wewnętrzna piwnicy
  Gdy w pomieszczeniu pojawi się problem z wilgocią, a Fundamentu nie można ruszyć to dobrym pomysłem jest hydroizolacja od wewnątrz.
 • Hydroizolacja zewnętrzna piwnicy
  Ten rodzaj hydroizolacji cechuje się ochroną  piwnicy  poprzez położenie pionowej warstwy izolacyjnej na ścianie zewnętrznej oraz użyciu poziomej warstwy izolacyjnej na fundamencie listwowym i pod ziemią na gruncie. 
 • Hydroizolację poziomą (podpodłogowa)
  W tym przypadku stosuje się szybkowiążącą zaprawę izolacyjną do uszczelnienia wszystkich możliwych otworów wodoprzepuszczalnych.

To tylko ułamek działań możliwych w takich sytuacjach. Jak widać istnieje wiele metod, jednak przy takich działaniach lepiej skontaktować się z profesjonalistami DobreIzolacje – Na co zwracać uwagę kupując ekologiczne środki do czyszczenia?

 • Fotowoltaika dla początkujących. Poznaj najbardziej istotne pojęcia.
 • Jak zaplanować system nawadniania ogrodu?
 • Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja – na czym polegają te usługi i kogo warto zatrudnić w Warszawie?