O czym pomyśleć przed pójściem malucha do żłobka?

Studio  > Edukacja >  O czym pomyśleć przed pójściem malucha do żłobka?
0 Comments

Twoje dziecko jest już zapisane do żłobka i nie możesz przestać myśleć jak dopiąć wszystko na ostatni guzik? A może dopiero rozpatrujesz czy warto go zapisać i myślisz czego jeszcze nie umie, z czym pewnie sobie nie poradzi, a co będzie dla niego łatwizną? W przypadku gdy do debiutu zostało kilka dni to niewątpliwie nada się dla Ciebie lista zakupów. Warto więc skupić się na skompletowaniu wszystkiego z wyprzedzeniem i nie zostawiać tego na dzień przed.

Jak poradzić sobie z pierwszym dniem w żłobku?

Najważniejsze co musisz dopilnować zanim dziecko ruszy do żłobka to dobre nastawienie. Chodzi tutaj zarówno o Twoje podejście, jak i o myśli brzdąca. Daj sobie czas na wyjaśnienie pociesze, że zostaje z pozostałymi dziećmi i Ciociami przez kilka godzin, że będzie to miły czas, a potem resztę dnia spędzicie razem. 

Pamiętaj, że brzdąc natychmiastowo przejmie Twój humor. Jeżeli będziesz poddenerwowana, przestraszona i negatywnie nastawiona do tego pomysłu – maluch w kilka chwil złapie to zachowanie. Najprawdopodobniej masz taką sposobność, więc zostaw go wstępnie tylko na 2-3 godziny i bez pośpiechu wydłużaj czas. Dzięki temu ty nie będziesz się denerwować, że od razu opuszczasz bobasa w nowym miejscu na pół dnia, i maluch będzie powoli przyzwyczajał się do coraz dłuższych pobytów w żłobku.

Pamiętaj, że dobrze wybrana placówka oszczędzi Ci wielu negatywnych myśli. Żłobek kraina-kubusia.pl w miejscowości Gorzów Wielkopolski bez trudu zapewni Twojemu dziecku odpowiednią troskę .

Na co zwrócić uwagę od pierwszych tygodni życia dziecka?

Już od samego początku życia dziecka masz możliwość rozpocząć przygotowywać go do żłobka. Przyzwyczajaj malucha do tego, że wychodzisz. Sporadycznie poproś bliskich o pozostanie z nim w mieszkaniu. Zabieraj w nowe miejsca i daj odkrywać otoczenie. Ucz niezależności. Pozwalaj bobasowi bawić się samemu, ale też zabieraj do innych dzieci jeśli masz taką możliwość, pozwoli mu to na szybsze odnalezienie się w grupie.

Co zabrać ze sobą pierwszego dnia w żłobku

Spakuj dla dziecka jego ulubionego pluszaka i kocyk, smoczek, jeżeli go używa i plastikowy kubeczek na napoje. Do tego koniecznie brzdąc musi mieć ze sobą zapasowe buty i ubranka na zmianę. Jeżeli Twoje dziecko nie załatwia się na nocnik to przynieś do żłobka body, w przeciwnym razie zabierz majteczki. Oprócz tego pidżamka, bluzki z długim i krótkim rękawkiem, spodnie i szorty, sweterek, bluzę i skarpetki. Oczywiście jeżeli Twoja pociecha korzysta z pieluszek – je też koniecznie spakuj. Często przydają się też chusteczki nawilżane.

Na sam koniec rzecz trochę oczywista, ale zdecydowanie najważniejsza. Uśmiech! Uśmiechnięty rodzic to mniej zestresowane dziecko, a przecież żłobek nie ma być dla malucha przykrym obowiązkiem tylko przyjemnością i fantastycznie spędzonym czasem.