O jakich kwestiach należy pamiętać wybierając przedszkole?

Studio  > Edukacja >  O jakich kwestiach należy pamiętać wybierając przedszkole?
0 Comments

Najpierw posyłamy malucha do miejsca o nazwie żłobek, a później przedszkole. Predszkole w Gorzów Wielkopolski, Warszawie, Krakowie – to tylko przykłady miast w których znajdziemy sprawdzone przedszkole lub żłobek. Lepiej postawić na przedszkole prywatne czy może publiczne? Przeczytaj nasz artykuł aby się tego dowiedzieć.

Jakie są zalety przedszkoli prywatnych?

1. Wielki wybór zajęć dodatkowych – placówki niepubliczne oferują mnóstwo zajęć dodatkowych dla dzieci. Są nimi na przykład robotyka, nauka gry na flecie, basen, sport, nauka języka obcego, zajęcia taneczne.

2. Mało liczne grupy – zajęcia w takim miejscu odbywają się w grupach liczących od 10 do 15 dzieci. Dzięki temu każdy maluch ma gwarancję idealnej opieki.

3. Zajęcia odbywają się cały rok – w placówkach prywatnych nie ma tzw. wakacyjne przerwy.

4. Mamy możliwość wyboru przedszkola z profilem – funkcjonuje dużo przedszkoli niepublicznych profilowanych. Może to być przedszkole językowe, sportowe czy też artystyczne;

5. Idealne wyposażenie – takie przedszkola z reguły są w posiadaniu nowoczesne sale,bogato wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;

6. Duży wybór atrakcji – placówki niepubliczne dają możliwość. Gwarantują zajęcia dobierane do zdolności i zapotrzebowania każdego dziecka.

7. Profesjonalna kadra – niepubliczne placówki zapewniają zarówno pomoc psychologa, logopedy a także pedagoga.

8. Wysoki poziom bezpieczeństwa – wszystkie przedszkola prywatne posiadają własny monitoring, a wstęp do placówki jest pod nadzorem.

Zalety przedszkoli publicznych

1. Kluczowym plusem przedszkoli publicznych jest ich darmowość. Dziecko ma możliwość przebywać aż 5 godzin za darmo , natomiast każda następna godzina kosztuje złotówkę. Ponadto w niektórych przedszkolach zajęcia typu teatr, angielski są również darmowe, w innych trzeba za nie dopłacać.

2. W przedszkolach publicznych jest komitet rodzicielski. Składki na niego to koszt od kilku do kilkudziesięciu złotych. Plusem jest również to, że przedszkola publiczne są podległe gminie. Ma ona obowiązek kontrolować, to czy w przedszkolu przestrzega się wszelkie odgórne prawa na przykład co do kadry pracowniczej.