Obrazki srebrne – odpowiedni upominek z okazji chrztu

Studio  > Inne >  Obrazki srebrne – odpowiedni upominek z okazji chrztu
0 Comments

Nie da się ukryć, że dla wszystkich wierzących katolików oraz ich najbliższych bardzo istotne są uroczystości takie jak pierwsza komunia święta czy chrzest. Choć nie można zaprzeczyć ich wymiarowi duchowemu, to kiedy jesteś krewnym, znajdujesz się przed pewnym dylematem: jakiego rodzaju upominek podarować? Czy obrazki srebrne to nadal stosowny prezent?

Co podarować z okazji uroczystości duchowej

Oczywiście bardzo powszechnym wyjściem jest danie ciekawego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, bardzo dużo krewnych decyduje się, by wręczyć tablet czy komputer. Dziecko może być bardzo ucieszone z tego typu podarunku, ale w momencie, w którym bardzo dużo osób wpadnie na taki pomysł, może być takowych zbyt dużo. Stąd też warto pomyśleć nieco nieszablonowo i wykazać się sporą kreatywnością. 

Obrazki srebrne to doskonała pamiątka

Świetnym pomysłem jest między innymi sprezentowanie różnych drobiazgów związanych stricte z katolicyzmem oraz wiarą – przecież na tym opierają się takie wydarzenia, jak bierzmowanie i pierwsza komunia święta. Można zdecydować się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Pisma Świętego. Interesujące będą także obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Zdaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też chrzest nie jest przesadnie robiącym wrażenie drobiazgiem, a dziecko pewnie będzie chętniej korzystać z konsol czy aparatów fotograficznych, lecz dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że tak samo istotne, co rzeczy materialne, są upominki o wymiarze religijnym, które mogą utwierdzić dziecko w wierze oraz czynić dobrą osobą. Srebrne obrazki są zatem bardzo dobrym prezentem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o wszelkich chrześcijańskich wartościach. Może być za to wdzięczne.