Olejki eteryczne – postaw na najwyższą jakość

Studio  > Zdrowie >  Olejki eteryczne – postaw na najwyższą jakość
0 Comments

Naturalne olejki eteryczne zyskują coraz większą renomę. Od wielu lat wykorzystywane są do aromaterapii, a nasze babcie stosowały ich dobroczynne właściwości wspomagająco podczas leczenia wielu chorób. Lecz nie wszystkie wyroby to naturalne olejki eteryczne wysokiej klasy. Jak odróżnić wartościowe naturalne olejki eteryczne? Jakie korzyści dają Ci całkowicie naturalne olejki eteryczne? Te i wiele innych tematów poruszymy w tym artykule.

Czym są naturalne olejki eteryczne?

Naturalne olejki eteryczne to nic innego jak wysokiej klasy ekstrakty roślinne. Ich silny bukiet zamknięty w każdej kropelce to dowód na to jak bardzo są zagęszczone. 

Do wyrobu jednego kilograma naturalnego olejku eterycznego z róży niezbędne jest aż od 3000 kg do 5000 kg płatków róży! Takie wielgie stężenie olejku daje nam szansę zastosowania ogromu leczniczych cech roślin.  

Naturalne olejki eteryczne są uzyskiwane na kilka sposobów, często tworzy się je ze świeżych albo poddanych procesowi suszenia roślin metodą destylacji parą wodną i hydrodestylacji.  

Jakie właściwości mają naturalne olejki eteryczne?

Olejki eteryczne pozyskiwane tylko z naturalnych źródeł posiadają multum cennych właściwości. Zależnie od Twoich wymagań możesz wykorzystać je na różne sposoby.

Terapia zapachami jest jedną najbardziej popularnych metod stosowania naturalnych olejków eterycznych – możesz do tego użyć dyfuzora albo specjalnego kominka. Naturalne olejki eteryczne wykazują też korzystne działanie na choroby skóry. W tym celu użyj parę kropli naturalnego olejku eterycznego do kąpieli bądź wymieszać z Twoim ulubionym balsamem.

Olejek z lawendy

posiada korzystne działanie wyciszające jak też relaksuje, wykorzystywany w trakcie procesu aromaterapeutycznego pomoże Ci się rozluźnić jak też wspomaga zasypianie. 

Olejek sosnowy

popularny zwykle w porze wzrostu przeziębień, fantastycznie działa w infekcjach górnych dróg oddechowych, a żywiczny aromat daje ulgę podczas kataru. Wykazuje działanie rewitalizujące i pobudza, a także odświeża wykończony umysł.

Olejek rozmarynowy

jest to jeden z najczęściej używanych naturalnych olejków eterycznych. Pomaga w skupieniu a także działa wspomagająco na proces myślenia. Stosowany bezpośrednio na skórę jest pomocny w walce z cellulitem, będzie także znakomicie odnawiał naskórek.

Olejek z drzewa herbacianego

{jest znany ze swoich|możesz go znać z jego silnych właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych. Wspomaga walkę z przeziębieniem, oraz grypą. Użyty na skórę świetnie leczy trądzik i zmiany skórne.

Tylko nautralne olejki eteryczne dają gwarancję skutecznego działania

Całkowicie organiczny produkt, jakim są naturalne olejki eteryczne, da Ci nie tylko piękny aromat ale też rozliczne właściwości wspomagające leczenie. Niestety na rynku pojawia się ogromna ilość substytutów i towarów wątpliwej jakości. W jaki sposób więc rozróżnić całkowicie naturalne olejki eteryczne od substytutów? 

Najprostszą techniką bywa patrzenie na sema nazewnictwo. Kiedy na opakowaniu nie jest jasno powiedziane, iż jest to artykuł całkowicie stworzony z naturalnych składników, bardzo prawdopodobne, że w swym składzie posiada związki szkodliwe lub syntetyczne wypełniacze. Ma on miły aromat, ale nie powinieneś używać go w celach terapeutycznych i używać wprost na skórę – na przykład do masażu lub jako dodatek do kąpieli i balsamu.

Jeśli na opakowaniu widnieje dopisek “olejek zapachowy” możesz mieć pewność, iż jest to tylko falsyfikat rzeczywiście drogocennego naturalnego olejku eterycznego.Należy również zobaczyć czy producent przedstawia jakiekolwiek atesty które dotyczą składu, sposobu wytwarzania a także jakości ziół, kwiatów bądź owoców wykorzystanych w celu wyprodukowania olejku. W momencie gdy firma jest uczciwa i można bez większych trudności prześledzić przebieg wytwarzania każdej partii, możesz zaufać co do wysokiej klasy, a co za tym idzie najlepszego efektu.