Pomoc ginekologiczna w ciąży – z czym to się je?

Studio  > Zdrowie >  Pomoc ginekologiczna w ciąży – z czym to się je?
0 Comments

Częste wizyty u ginekologa powinny być normą dla każdej kobiety. Może radować, że świadomość w tej kwestii wzrasta. Ewentualne skutki zaniedbań na tym polu mogą być wszak przykre.

Badania ginekologiczne powinno się przechodzić z pobudek profilaktycznych. Ginekologa trzeba odwiedzać również w sytuacjach takich jak bóle bądź swędzenie w okolicach intymnych albo kiedy planujemy ciążę. Kompleksową obsługę ginekologiczną zapewnić może klinika Silver Medica.

Szczególnie ciąża jest istotnym zagadnieniem dla wszystkich pań. By przejść ją w odpowiednim zdrowiu warto ją zaplanować. Pomoc w planowaniu powiększania rodziny i jej przejściu mogą specjaliści z Silver Medica. Rutynowe kontrole, dieta, odpoczynek i stałe obserwowanie stanu pociechy powinny przyczynić się do urodzenia silnego malucha.

Na czym polega planowanie ciąży?

Aktualnie sporo par ma kłopot z zajściem w ciąże. By zwiększyć swoje szanse na zapłodnienie warto się starannie do tego przygotować. Wizyta u ginekologa, po dokładnym wywiadzie, pozwoli nam otrzymać skierowanie na najistotniejsze badania.

Istotną rolę w staraniu się o dziecko mają także przywyczajenia pary – szczególnie żeńskiej części duetu. Trzeba odstawić wszelkie używki. Wskazana jest także powściągliwość w ćwiczeniach fizycznych. Sposób odżywiania i należyte nawodnienie również mają znaczenie.

Ponadto kobietom zaleca się stosowanie kwasu foliowego, który ogranicza ryzyko wystąpienia u dziecka wad wrodzonych.

Jak często odwiedzać lekarza w trakcie ciąży?

Gdy starania o dziecko zakończą się sukcesem, powinno się zostać w stałym kontakcie z lekarzem. Coraz częstszym rozwiązaniem jest asysta w prowadzeniu ciąży przez fachowców. Tego typu opiekę oferuje przykładowo klinika Silver Medica. Pacjentka dzięki temu może oczekiwać na wsparcie na każdym etapie ciąży.

Gdy podejrzewamy ciążę powinniśmy się jak najszybciej zgłosić do lekarza – przyjmuje się, że powinno tak się stać w ciągu 6-8 tygodni od ostatniej miesiączki. Po potwierdzeniu błogosławionego stanu ginekolog zakłada pacjentce kartę ciąży i przeprowadza wywiad położniczy. Wykonywany jest też szereg koniecznych badań – cytologia, USG i pozostałe badania diagnostyczne.

Prowadzenie ciąży Warszawa bazuje na obserwacji jej przebiegu – sprawdzane jest zdrowie zarówno mamy, jak i pociechy będącej się w je brzuchu. Jej celem jest wczesne diagnozowanie potencjalnych wad prenatalnych. Wczesne wykrycie takich anomalii pozwala zastosować leczenie jeszcze w trakcie życia płodowego.

Oferta prowadzenia ciąży charakteryzuje się spersonalizowanym podejściem tematu. Wsłuchuje się ona w potrzeby przyszłej matki i zawsze stara się zaproponować najlepsze w danej sytuacji wyjście. Osoba prowadząca ciąże pomaga też w ułożeniu odpowiedniej diety dla kobiety, a także pomaga parze przygotować się na powitanie malucha na świecie.

Dlatego decydując się na wsparcie przy prowadzeniu ciąży powinno się zorientować jakim podejściem wyróżnia się dana placówka. Silver Medica z pewnością zasługuje tu na wspomnienie ze względu na duży poziom wiedzy merytorycznej personelu, dobrze wyposażone gabinety i pełne zaangażowanie we współpracę z pacjentką.