Pozbywanie się niepotrzebnego owłosienia – przegląd

Studio  > Zdrowie >  Pozbywanie się niepotrzebnego owłosienia – przegląd
0 Comments

Włosy na ludzkim ciele mają jedno zadanie – ochronę przed chłodem. Aczkolwiek w dzisiejszych czasach nie są one nam niezbędne, z tego powodu dużo osób pragnie się ich pozbyć. Faktem jest, że usuwanie włosków jest jednym z najpowszechniejszych zabiegów kosmetycznych robionych zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Jak wiadomo już setki lat temu znane były ludzkości różne metody usuwania włosków z ciała. Korzystały z nich obie płcie. W dzisiejszych czasach panuje powszechne przekonanie, że pachy i nogi kobiety, która o siebie dba muszą być idealnie gładkie. Współczesne kobiety mogą korzystać z wielu metod pozbywania się włosków zarówno w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych. Które metody są najlepsze? Czy z usług gabinetu kosmetycznego?

Wybór najlepszej metody usuwania zbędnego owłosienia

Wybór sposobu usuwania owłosienia zależy tylko i wyłącznie od osobistych upodobań. Każda z metod zarówno ta wykorzystywana w salonie kosmetycznym, jak i samodzielnie ma pewne wady i zalety. Oczywiście przed wykonaniem zabiegu trzeba zastanowić się nad występującymi alergiami, oraz problemami skórnymi. Kiedy mamy najmniejsze wątpliwości, warto skorzystać z rady profesjonalnej kosmetyczki. Usuwanie owłosienia w Toruniu można znaleźć dużą ofertę gabinetów kosmetycznych, gdzie każdy na pewno dobierze odpowiednią metodę dla siebie.

Samodzielne usuwanie nadmiernego owłosienia

Istnieje pare sposobów na pozbycie się zbędnych włosków w zaciszu domowym, do najważniejszych z nich możemy zaliczyć:

Golenie maszynką

jest to chyba najpopularniejsza metoda, nie wymagająca użycia specjalistycznego sprzętu. Wystarczy maszynka i żel do golenia. Jest to także naprawdę szybki sposób, aczkolwiek trzeba pamiętać, że może przyczyniać się do podrażnień, a co więcej trzeba stosować go co 2 – 3 dni.

Kremy do depilacji

metoda ta wymaga użycia odpowiedniego kremu znajdującego się niemal w każdej drogerii. Jest ona stosunkowo prosta, ale może wywoływać alergie i podrażnienia skóry. Sposób ten nie należy do tanich – koszt jednej tubki kremu to ok. 30 zł.

Depilator elektryczny

jest to metoda, która daje długofalowe efekty, aczkolwiek jest wyjątkowo bolesna. Urządzenie działa w prosty sposób – małe pęsety chwytają włoski i je po prostu wyrywają. Aby metoda ta była skuteczna włoski muszą być w miarę długie, w innym wypadku będą trudne do złapania. 

Profesjonalne sposoby na pozbywanie się zbędnego owłosienia

Gabinety kosmetyczne w Toruniu w swojej ofercie posiadają wiele sposobów usuwania zbędnego owłosienia, są to np.:

Wosk

skórę pokrywa się płynnym woskiem, który po zaschnięciu usuwany jest płynnym ruchem. Metoda ta z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest wyjątkowo skuteczna. Jej efekty utrzymują się nawet pare tygodni. Należy pamiętać, że do zabiegu włoski powinny być stosunkowo długie. 

Pasta cukrowa

metoda trochę podobna to usuwania woskiem, ale nieco droższa. Pasta składająca się z cukru, ziół i soku z cytryny nakładana jest na skórę, a po wyschnięciu usuwana szybkim ruchem. Metoda ta jest mniej bolesna niż przy wosku, a także włoski mogą być krótkie. 

Depilacja laserowa

jest to jedyna metoda, która pozbywa się włosków permamentnie. Włosy naświetlane są odpowiednim laserem, który uszkadza cebulkę włosa. Jest to bezpieczny sposób, który można stosować nawet w miejscach wrażliwych. Aby metoda ta przyniosła pożądane efekty należy wykonać ten zabieg kilkukrotnie. Warto wziąć pod uwagę, że nie każdy laser poradzi sobie z każdym kolorem włosa.