Sklep ezoteryczny – co ciekawego można w nim kupić?

Studio  > Hobby >  Sklep ezoteryczny – co ciekawego można w nim kupić?
0 Comments

CO TO JEST EZOTERYKA?

Ezoteryka coraz częściej występuje w naszych domach. Powodzenie zyskują rozmaitego gatunku praktyki duchowe, medytacja, joga. Dużo ludzi sięga po rady ekspertów w celu przeżycia dojmujących doświadczeń mentalnych. Powstają sklepy ezoteryczne. Czym właściwie jest ezoteryka, co ukrywa się pod tym terminem?

 Można zacząć od tego, że jest to bardzo rozległe pojęcie, zawierające wiele idei. Większości ludzi ezoteryka będzie kojarzyć się z magią. W rzeczywistości, ezoteryka to wiedza nie dostępna, droga do wyższego poziomu wiedzy i bardziej świadomego percepcji otaczającego  świata. Połączona jest z rzeczami tajemnymi.

Osoby zajmujące się ezoteryką wykorzystują z numerologii, astrologii lub psychologii, w celu zgadywać przyszłość jak również otrzymywać inspirację. Oprócz tego, często korzysta się z zaklęć, wróżb czy rytuałów. Przyznaje się również określoną znaczenie liczbom, słowom czy rzeczom. Ezoteryka dzięki swoje założenia kładzie nacisk na indywidualnym oświeceniu duszyi. 

EZOTERYKA W PODEJŚCIU HISTORYCZNYM

Osoby parające się zajęciami ezoterycznymi przewijają się na świecie od lat. Przykładowo w mitologii greckiej pojawiały się wyrocznie. Pośród wszelakich kultur od lat istnieją szamani, wróżbici, magowie, uzdrowiciele. W polskiej kulturze można wyróżnić szeptuchy i szeptunów – wykształconych w medycynie ludowej, zdolnych do odgadywać ludzkich utrapień. 

Przez lata spojrzenie na takich ludzi było bipolarne – część używała z ich doświadczeń i brała na poważnie w każde myśl, dla pozostałych byli oni pospolitymi szarlatanami, działającymi we współpracy z szatanem. Rytuały wykorzystywane przez ezoteryków kojarzyły się z złem. Przez wzgląd na niezgodność z wierzeniami kościoła tacy ludzie bywali na samotność.  

Dziś ezoteryka interpretowana jest inaczej. Część uważa ją za warte zgłębienia zagadnienie. Społeczności obserwują w gwiazdy, rozmyślają, analizują horoskopy. Większość dąży do dotrzeć prawdę na swój swoimi metodami

SKLEP EZOTERYCZNY – ZAINTERESOWANIE TWORZY PODAŻ

Zwiększenie się zainteresowania aktywnościami ezoterycznymi doprowadził do odzew sprzedawców. Do spółki z rosnącym zainteresowaniem na ezoteryczne produkty i usługi, zaczęły powstawać sklepy ezoteryczne. Są one konsekwencją na pragnienia klientów, którzy poprzez specjalne rzeczy, chcą wzmacniać przeżywane doznania albo docierać jeszcze głębiej w swoich mentalnych przeżyciach. 

SKLEP EZOTERYCZNY – CO W NIM SIĘ ZNAJDUJE?

Powinniśmy przyglądnąć się części produktów będących na stanie w sklepie ezoterycznym. Pomoże to zbliżyć się do odpowiedzi na pytanie – czy sklep ezoteryczny jest dla każdego?

Jednym z bazowych artykułów spotykanych w sklepie ezoterycznym są kadzidła. Aromat uwalniany przez kadzidło w trakcie spalania ma oczyszcza atmosferę i uwalniać pomieszczenie, w którym jest rozpylany od zła. 

Następnym artykułem, który dostaniemy w  sklepu ezoterycznego są świeczki. Cechują się one różnorodnością kolorów, wydzielanych aromatów i sposobów użycia. Ułatwiają wejść w dobry atmosferę, przegonić złe moce, relaksować napięcia. Świeczki używa się też do różnorodnych obrzędów lub masaży.

Często wybieranym artykułem są różnego rodzaju magiczne kamyczki, którym nadaje się określone siły. Zdaniem ezoteryków wpływają one na nasze nastrój, wspierają w pokonywaniu problemów zawodowych. Ametyst, agat czy onyks to minerały, które pomagają dochodzić do wenętrznej ładu, motywację, czy bogactwo.

Sklep ezoteryczny to również produkty powiązane ze zdrowym stylem życia – ekologiczne kosmetyki, masażery do ciała, lampy solne. Jego asortyment stanowią różnorakie rzeczy: runy, karty, kule, łapacze snów, różdżki, wahadełka i wiele innych.

Więc czy sklep ezoteryczny jest dla większości? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej.