Skuteczna ochrona przed potem

Studio  > Uroda, Zdrowie >  Skuteczna ochrona przed potem
0 Comments

Zwiększone pocenie latem – kiedy temperatury powietrza są naprawdę wysokie – dotyka praktycznie każdego z nas. Są jednak osoby, które z nasilonym poceniem muszą radzić sobie przez cały rok. Na szczęście obecnie skuteczna, a jednocześnie delikatna dla skóry ochrona przed potem jest możliwa. Rozwiązaniem zasługującym na uwagę okazuje się dezodorant naturalny.

Czy naturalny dezodorant nie jest za słaby?

Dezodorant naturalny rewelacyjnie radzi sobie z opanowaniem pocenia. Co ważne, nie zawiera tych wszystkich substancji, które mogą działać drażniąco na skórę, a które znajdują się w normalnych antyperspirantach. Zalicza się do nich między innymi parabeny oraz aluminium, , które wyjątkowo chętnie wykorzystywane jest przez firmy produkujące antyperspiranty.

Na ogół dezodoranty naturalne mają w swoim składzie sodę oczyszczoną. To właśnie ona porządnie chroni przed namnażaniem się bakterii , które odpowiadają za brzydki zapach. Co istotne, dezodoranty naturalne nie zatykają gruczołów potowych, nie tuszują zapachu potu, ale działają tak, aby w ogóle go nie było.