W czym należy przechowywać kosmetyki?

Studio  > Zdrowie >  W czym należy przechowywać kosmetyki?
0 Comments

Kupując kremy oraz inne kosmetyki, zazwyczaj kierujemy się oprócz składu produktu – wyglądem opakowania. Niewątpliwie słoiki na kosmetyki muszą przyciągać uwagę i być ładnie wykonane. Ale czy tylko? Czym poza tym muszą się wyróżniać? Trzeba pamiętać, że kremy mają styczność z naszą skórą, a więc nie powinny do nich przenikać żadne niebezpieczne substancje. Bardzo często kobiety chcą wykonywać kosmetyki we własnym zakresie, w domu. W tym przypadku również warto zwrócić uwagę na opakowanie w jakich będą one trzymane. Istotne, aby wybrane opakowania były szczelne i nie dopuszczały do zwietrzenia produktu, z tego powodu należy szukać takich, które posiadają odpowiednie certyfikaty i są dopuszczone do przechowywania substancji kosmetycznych. Mogą to być również pojemniki szklane, jak i plastikowe. Na rynku dostępne są również pojemniki w całości nadające się do recyclingu, które są przyjazne dla środowiska. 

W czym przechowywać samodzielnie zrobione kosmetyki? 

O ile w przypadku kupnych kosmetyków producent troszczy się o ich właściwe przechowywanie, o tyle kosmetyki produkowane w domu także muszą mieć dobre opakowania. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim należy pamiętać, że takie własnoręcznie produkowane kremy są podatne na działanie promieni słonecznych, czy wilgoci. Dlatego odpowiednie słoiki muszą być dobrze zamykane a przede wszystkim nieszkodliwe dla zdrowia. Należy pamiętać, że kosmetyki wytwarzane w domu bardzo łatwo wietrzeją. Często osoba, która je wykonuje nie dodaje do nich żadnych konserwantów zapobiegających temu procesowi. Wybierając właściwe słoiki należy wziąć pod uwagę to, żeby były trwałe i dobrze zabezpieczały kosmetyk podczas transportu. Szukając dobrych opakowań należy też zwrócić uwagę, żeby zamknięcie było szczelne i przeciwdziałało niekontrolowanemu otwarciu się pojemnika w transporcie. Dlatego dobrze jest postawić na pojemniki specjalnie przystosowane do przechowywania kosmetyków. Jednakże na rynku dostępne są zarówno plastikowe, jak i szklane pojemniki. Jakie będą lepsze? A może wybrać jednak tubki?

Plastikowe czy szklane słoiki na kosmetyki?

Istotne jest, aby opakowania na kosmetyki wykonywane były przez wykwalifikowany personel znający specyfikę branży. Substancje stosowane do wyprodukowania słoika pod żadnym pozorem nie mogą wchodzić w jakąkolwiek reakcję chemiczną z kosmetykiem, który będzie się w nim znajdował. Opakowania kosmetyczne zarówno szklane, jak i plastikowe doskonale się sprawdzą do gęstych kremów. Szerokie wieczko słoika zdecydowanie ułatwi dostęp do kremu. Takie pojemniki charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Opakowania zrobione z plastiku dodatkowo odznaczają się stosunkowo niedużą wagą. Na rynku można znaleźć różne typy tego rodzaju słoików, również takie, które pięknie wyeksponują kosmetyk. Istotne jest, aby dobrze wybrać słoik do jego zawartości. W przypadku kremów wyjątkowo podatnych na działanie światła słonecznego można wybrać słoiki wykonane z ciemnego szkła. Lekkie, plastikowe słoiki najlepiej się sprawdzą w przypadku np. balsamów czy kremów stosowanych codziennie, a także takich, które często transportujemy. 

Słoiki do kosmetyków – gdzie kupić? 

Szukając dobrych słoików na nasze kosmetyki najlepiej zwrócić się do specjalistycznych firm zajmujących się ich produkcją. Dzięki temu możemy mieć pewność, że materiały wykorzystane do ich wytworzenia będą z dobrego źródła i doskonałej jakości. Co więcej takie słoiki muszą mieć właściwe certyfikaty, które gwarantują, że substancje w nich użyte nie będą wchodziły w reakcje chemiczne z kremami czy innymi kosmetykami. Warto także wziąć pod uwagę, czy taka firma troszczy się o środowisko naturalne poprzez wykorzystywanie materiałów podlegających recyclingowi. Jeśli chodzi o kosmetyki wykonywane własnoręcznie można wyposażyć się w opakowania, wielokrotnego użytku, a po wykorzystaniu kremu nie trzeba będzie go wyrzucać. Na rynku jest tak duży wybór różnych opakowań, że z na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Słoiki sprzedawane są w wielu rozmiarach od takich wyjątkowo małych, przeznaczonych na próbki kremów, aż po duże, wykorzystywane do przechowywania kremów do ciała. Jeżeli zależy nam na pięknym wyeksponowaniu kremu można kupić także słoiki o wyjątkowych kształtach, które z na pewno przyciągną oko. Warto pamiętać, że tego typu pojemniki doskonale sprawdzą się również w podróży, kiedy nie chcemy zabierać ze sobą całego opakowania, a jedynie porcję potrzebną na kilka dni.