Wyjście z nałogu – czy uzyskam pomoc na NFZ?

Studio  > Bez kategorii >  Wyjście z nałogu – czy uzyskam pomoc na NFZ?
0 Comments

Placówka leczenia uzależnień w Wandzinie pomaga wrócić do zdrowia wszystkim, którzy potrzebują wsparcia NFZ. Samodzielne wyjście z uzależnienia, zwłaszcza przy substancjach psychoaktywnych jest niezwykle trudne. Z tego powodu warto skorzystać z oferowanego tam krótkoterminowego programu leczenia, który cechuje się działaniem w oparciu o metodę społeczności terapeutycznej. Krokiem milowym przy wychodzeniu z nałogów jest skorzystanie z terapii krótkoterminowej. Jest ona kierowana do osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz wielu innych.

Jak wygląda leczenie?

Na początku warto wiedzieć, że cały proces przeważnie nawet pół roku. Jest to okres, podczas którego dostosowywane jest najlepsze możliwe leczenie. Definiuje to stan osoby uzależnionej. Cały proces dzieli się na kilka faz, które stopniowo pozwalają osiągnąć pożądany rezultat. Na samym początku warto skupić swoją uwagę na wyglądzie oraz środowisku. Drugim etapem jest motywacja, która umożliwia nam zastosować kolosalne zmiany, które są zaczerpnięte z tego, w co wierzymy. Następny etap daje szansę na poprawienie relacji z samym sobą oraz najbliższymi. Czwartym, a zarazem ostatnim etapem jest przypływ myśli o normalnym życiu poza ośrodkiem. Ukończone leczenie daje szansę na samodzielne i udane życie bez nałogów.

Do rozpoczęcia terapii trzeba spełnić pewne wymagania

Podstawą przyjęcia do ośrodka w województwie pomorskim jest aktualne skierowanie wystawione przez lekarza. Nie wolno zapomnieć o lekach zażywanych na stałe, które starczą nam na pełen czas pobytu. Warto mieć na uwadze, że jeśli pacjent nie będzie posiadać zalecenia do przyjmowania leków, to nie zostaną one zagwarantowane. Koniecznością są także dokumenty takie jak dowód osobisty, RTG klatki piersiowej czy dokumentacja medyczna lub/i terapeutyczna. W czasie pakowania każda osoba, która chce skorzystać z pomocy ośrodka musi pamiętać o środkach higieny oraz odzieży. W żadnym razie nie wolno zabierać ze sobą groźnych narzędzi i przedmiotów, telefonu komórkowego oraz cennych przedmiotów.
Sprawdź źródło artykułu: Wandzin – Ośrodek Terapeutyczny